Uzman Klinik Psikolog- Psikodrama Terapisti Banu Akman Şahin

Image Description
Uzman Klinik Psikolog- Psikodrama Terapisti Banu Akman Şahin

Uzman Klinik Psikolog Banu Akman Şahin İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Psikoloji Yüksek Lisans derecesini aldı. İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde psikodrama eğitimini tamamlayarak “Obezitenin Psikodrama ile Tedavisi” konulu teziyle Psikodrama Terapisti ünvanını aldı.

Uçan Balon Çocukevi'nde iki yıl Sorumlu Müdür ve Psikolog, Medikare Sağlık Hizmetlerinde Diyaliz tedavisi gören hastalar için bir yıl Uzman Psikolog olarak çalıştı. Aynı dönemde 17 Ağustos Depremi nedeniyle Türk Psikologlar Derneği çatısı altında 6 ay düzenli olarak Değirmendere Çadırkentinde Gönüllü Psikolog olarak görev aldı. Ardından bir senelik proje için İngiltere'ye gitti ve CSV (Community Service Volunteering) kurumuna bağlı olarak üç ayrı projede yer aldı. Bu proje kapsamında Hafal Mental Health Assosiciation’da medikal tedavileri sürmekte olan ruh sağlığı problemi yaşayan kişilerin rehabilitasyon merkezinde çalıştı. Ayrıca orada bulunduğu sürece Alzheimer ve Age Concern derneklerinin faaliyetlerine katıldı. Burada yaptığı işlerle "Voluntary Action Merthyr Tydfil Outstanding Volunteering Achivement 2003" ödülüne layık görüldü.

2004-2006 yılları arasında Beykoz Tıp Merkezinde psikoterapist ve “Kilo Yönetimi Birimi”nde psikolog danışman olarak görev aldı. Ayrıca belediye ve okullarla işbirliği içinde uzmanlığı ile ilgili iki yıl süreyle seminerler düzenledi. Aynı dönemde TRT de yayınlanan 60 Kare 60 Saniye Çocuk programı metinlerinin pedagojik danışmanlığını yürüttü

2006 – 2010 yılları arasında Denge Tıp Merkezinde psikoterapist olarak çalıştı.

2010-2013 yılları arasında Estethica Ataşehir Tıp Merkezinde psikoterapist olarak çalıştı. Aynı dönemde Murat Akdoğan Vakfı'nda 'Devlet Himayesindeki Genç Kızlara Meslek Edindirme Projesi'nin Proje Eğitim Koordinatörlüğünü yürüttü.

Özel çalışma alanları arasında travma, yeme bozuklukları, obezite, depresyon, fobiler, anksiyete ve kişilik bozuklukları yer almaktadır. Şu anda Pandemos Danışmanlık Merkezi'nde psikoterapist olarak çalışmakta, aynı zamanda Obezite Cerrahisi Bilgilendirme Destek Merkezi’nde Bariyatrik cerrahi öncesi kişilerin ruhsal açıdan ameliyata uygun olup olmadıklarının tespiti, ameliyat öncesi psikolojik hazırlığı, ameliyat sonrası uzun dönem takibinin yapılmasında görev almaktadır.

Konusuyla ilgili çeşitli gazete, dergi ve web sayfalarında yazıları bulunmakta, televizyon programlarına çıkmaktadır. “Sessiz Tehlike Depresyon” isimli bir kitabı vardır ve “Psikodramada Çağdaş Yaklaşımlar” isimli kitabın “Obezitenin Psikodrama ile Tedavisi” bölümü yazarıdır.

Katıldığı Kurs ve Bilimsel Toplantılar

 • Elan Shapiro'dan R -Tep Yakın dönem travmaya müdahale eğitimini tamamladı
 • EMDR 1. ve 2. Düzey Eğitimlerini tamamladı
 • Temel Travma ve Travmaya Erken Müdahale Eğitimini tamamladı.
 • New Jersey Bariatric Group Donna De Mild’dan – The Success Habits of Weight –Loss Surgery Patients eğitimini aldı
 • Doç Dr. Tevfika İkiz Tunaboylu'nun Süpervizyon çalışmalarına katıldı.
 • Rorscach Projektif Testler Derneği’nden Rorscach eğitimine devam ediyor.
 • Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-R Zeka Testi eğitimi aldı.
 • İçgörü Danışmanlık’tan bir dönem boyunca “Psikanalizden Psikodinamik Terapilere” adlı seminere katıldı.
 • İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde altı yıl “Psikodrama Grup Psikoterapisi” çalışmalarına katılarak, “Obezitenin Psikodramayla Tedavisi ” teziyle “Psikodramatist” diplomasını aldı. Ayrıca “Çocuk Psikodraması”, “Bireysel Psikodrama” sertifikaları var.
 • Türk Psikologlar Derneği’nin düzenlediği “Sanat Terapisi” seminerlerine katıldı.
 • Öteki Psikolojik Danışmanlık Merkezinde “MMPI” eğitimi aldı.
 • Rorschach Ve Projektif Testler Derneği Etkinliği- Depresyon ve Psikopatolojilerde Projektif Testlerle Değerlendirme,
 • Rorschach Ve Projektif Testler Derneği Etkinliği - Ergenlikte Sınır Yapılanmalar ve Projektif Testlerle Değerlendirilmesi,
 • Uluslararası Psikanaliz Buluşmaları – Psikosomatik ,
 • Çocuk Psikanalizi Günleri – Çerçeve konulu seminerlere katıldı.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Atatürk Mahallesi Fırat Caddesi No: 4 Gardenya 5 Sitesi E Blok Kat: 1 Daire: 8 - 2. Nolu Güvenlik Ataşehir